Yazıcı ve Fotokopi Tamiri / Servisi

TNTteknik olarak, kurumsal müşterilerimizin ve son kullanıcıların fotokopi makinası ve yazıcılarını yerinde onarım yöntemi veya adreslerinden teslim alarak konusunda uzman ekibimizin müdahalesi sonucu müşterimizinde onayı alınarak yerine teslim ediyoruz. Kurumsal müşterilerimizin yazıcı ve fotokopi cihazları yerinden alınırkan aynı özelliklerde cihazı müşterilerimize iş akışları yavaşlamasın diye teslim ediyoruz.

Lazer yazıcı, inkjet yazıcı, nokta vuruşlu yazıcı, dot matrix yazıcı tamirlerinize veya fotokopi makinalarınıza sağlamış olduğumuz teknik servis hizmetleri;

Karşılıklı yapılan yıllık bakım anlaşmaları doğrultusunda sadece parça ücreti alınarak veya doğrudan son kullanıcıya parça + işçilk şeklinde yapılmaktadır.
Printerlarınızın sizlere sorunsuz hizmet sunabilmesimi için kontrollerinin ve bakımlarının zamanında ve eksiksiz olarak profesyonel ekipler tarafından yapılması gerekmektedir.

Teknik ekibimiz yazıcılarınız ile karşılaştığınız sorunları en az oranlara indirmek için bakım, kontrol ve onarımlarını büyük bir titizlik ve hassasiyet ile sürdürmektedir. Tarafınıza servis işlemleri sürer iken ve onarım sonrasında durumu ile ilgili rapor yazılıp bilgilendirme mail’i ile gönderilir.

Zamanında kontrol ve bakımları yapılmayan yazıcılarınız servise ihtiyaç duyduğunu ilk olarak soluk, kirli veya çizgili baskı yaparak kendini ifade eder, bunu takiben yazıcınızda kağıt almama, buruşturma ve sıkışma gibi sonuçlarda görülür ve bu gibi sorunlar devam ettiği taktirde yazıcınızda doğacak olan yıpranma ve parça deformasyonu ile sonuçlanır.

Firmamızca yapılan araştırma ve gözlemler sonucunda yazıcılarınızın zamanında bütün bakım ve kontrollerinin yapılması ile baskıda maliyet düşüşü ve yazıcılarınızdaki parçaların ömrünün uzadığını teşhis ettik. Böylelikle bakım işlemi için ödediğiniz ücretler aslında sizi kar’a geçirecektir.

Yazıcılarınızın kullanım oranına göre aylık veya daha uzun periyotlarda kontrol ve bakım işlerinin kesinlikle yapılması en doğrusudur. Marka ve model hiç farketmesizin yazıcının bu işlemlerden geçmesi gerekmektedir. Mekanik olan her cihazın belirli aralıklar ile kontrol ve bakıma ihtiyacı vardır.

Yazıcınızın onarımında muadil ( yan sanayi ) diye tabir edilen yedek parça ve sarf malzemeler geri dönüşü olmayan bir yola sürükler ve buda size mali açıdan yansır.Bundan dolayı yazıcılarınızda orijinal yedek parçalar ve sarf malzemer kullanmanızı öneririz.Ucuz gibi görünen yedek parça ve sarf malzemeler ileride maliyeti daha fazla olabilecek hasarlara ve arızalara neden olurlar.